Ananya Nagalla, Telugu film endüstrisinde kanepede oyuncu seçme suçlamasına karşı kendini savunuyor: “Bunu daha önce hiç deneyimlememiştim”

19 Ekim 2024 19:46 IST

Bir muhabir Telugu film endüstrisindeki her aktrisin bir noktada seçmelerle karşı karşıya kaldığını iddia ettiğinde Ananya Nagalla kendini savunmada buldu.

Aktris Ananya Nagalla yakın zamanda Telugu film endüstrisindeki oyuncu kadrosu sorulduğunda savunmaya geçti. Bir muhabir, yakında çekilecek filmi “Pottel” için düzenlenen basın toplantısında bu konu hakkında konuşmasını istediğinde, oyuncu, tüm aktrislerin oyuncu koltuğunun önünde durduğu yönündeki iddiaları “saçmalık” olarak nitelendirdi. (Ayrıca Okuyun: Chinmayi Sripaada, hayranlarının ondan arkadaşı Samantha Ruth Prabhu'ya söylemesini istemesinin ardından sessizliğini bozdu)

Ananya Nagalla, Telugu film endüstrisinde kanepede oyuncu seçimi vakalarını yalanladı.
Ananya Nagalla oyuncu seçimi kanepesinde

Basın toplantısındaki bir muhabir, Telugu film endüstrisinde bir oyuncuya “şans” bulduğunda, kendisinden “bağlılık” istendiğini iddia etti (“kanepe seçimi” için örtmece). Muhabir ayrıca sektördeki kişilerden anlaşmaların (NDA) imzalandığını ve oyuncuların ücretlerinin de bunu kabul edip etmemelerine bağlı olduğunu öğrendiğini iddia etti.

Ananya savunmaya geçti ve şöyle dedi: “Bu soruyu sorduğunda nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?” Hayır, orada değil.” Muhabir konuyu daha da ağırlaştırınca şunu ekledi: “Hayır, bu %100 yanlış ve ben bu konuyu hiç ele almadım. Bunun sektörde olabileceğini inkar edemem ama biz her zaman sadece olumsuza bakma eğilimindeyiz. Taahhüt vermeden kimsenin fırsat vermediğini söylemek saçmalıktır” diyerek küfür kullandığı için özür diledi.

Muhabir kararlı durdu ve Ananya'ya sorularını film endüstrisindeki insanların onlara anlattıklarına dayandırdıklarını söyledi. Oyuncu, “Siz sektör hakkındaki düşüncelerinizi duyduklarınıza dayandırdığınız gibi, ben de yaşadıklarımı temel alıyorum” diye yanıtladı.

Hema Komitesi Raporu

Bu, Malayalam film endüstrisinin eksikliklerinin Hema Komitesi raporunda ortaya çıktığı bir zamanda gerçekleşti. Raporda, cinsel taciz iddialarından işçilerin sömürülmesine kadar, Mollywood'daki kötü çalışma koşulları iddiaları ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Raporun yayınlanmasının ardından Samantha Ruth Prabhu ve Sinemada Kadınlar Kolektifi'nin (WCC) diğer üyeleri, Telangana hükümetine yıllar önce kendilerine sunulan raporun bulgularını kamuoyuna açıklaması çağrısında bulundu. Koreograf Jani Master yakın zamanda bir meslektaşı tarafından reşit olmadığı sırada tecavüzle suçlandı. Bu iddialar nedeniyle Ulusal Ödülü iptal edildi.

Amazon Yaz İndirimi devam ediyor…

Daha fazlasını gör