Dulquer Salmaan: “Yılda her biri farklı dilde 3-4 film yapmak istiyorum”

Türleri ve rolleri keşfetme tutkusuyla tanınan Malayalam yıldızı Dulquer Salmaan, artık Telugu sinemasında da adını duyurdu. Yakında vizyona girecek Diwali filmi Lucky Baskhar, yönetmen Venky Atluri tarafından yönetilen ve Meenakshy Chaudhary, Surya Srinivas, Ramki ve diğerlerinin başrol oynadığı bir Telugu filmi. Lucky Baskhar'da Dulquer ya da sevgiyle anılan ismiyle DQ, ailesine daha iyi bir hayat vermek isteyen ve para için her şeyi riske atmaya hazır, alışılmadık bir yola çıkan Baskhar adında bir bankacı rolünü oynuyor. Çarşamba günü Dulquer, Chennai'deki bir medya etkileşiminde film ve daha fazlası hakkında konuştu. (Ayrıca okuyun: Şanslı Başhar Teaser: Dulquer Salmaan, zenginleşen kurnaz bir 'orta sınıf' bankacıyı canlandırıyor)

Dulquer Salmaan bundan sonra Lucky Baskar'da görülecek.
Şanslı Başkar ve korku aşkı hakkında

“Filmde en çok hoşuma giden şey Şanslı Başar, sıradan bir adam hakkında gerçekten bağ kurulabilir bir hikaye olması. O, büyük bir ailenin para kazanan tek üyesi ve ben karakterle ve ailesiyle özdeşleşebildim. Hepimizin neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair bir fikri var ama Beşar'ın ahlaki pusulası biraz farklı. “Kuralları çiğneyen insanların doğru ve yanlış anlayışı bizimkilerden çok farklıdır” dedi “Kotha Kralı” yıldızı. “Karakter kurgusaldır, ancak üç yıllık bir süreyi (1989'dan itibaren) kapsayan hikaye, gerçek hayattaki olaylardan ve dolandırıcılıklardan esinlenmiştir. Direktör Venky Atluri çok fazla araştırma yaptı ve finansal terminoloji, bankacılık prosedürleri vb. kullanımından da görebileceğiniz gibi çok detaylı bir araştırma yaptı.”

Baskhar, grinin tonlarında bir rol ve Sita Ramam'ın yıldızı bu tür rolleri seçmekten hoşlandığını açıkladı. “Grinin tonlarını yapmayı seviyorum; aktörler olarak grinin tüm tonlarını seviyoruz çünkü bunlar size kendi kişiliğinizin dışında hareket etme fırsatı veriyor. Melek olduğumuzu söylemiyorum çünkü hata yaptığımızda ebeveynlerimiz bizi düzeltiyor ama bizim şartlanmamız doğruyu yanlıştan ayırmaktır. Bir oyuncu olarak bu rolleri oynamak çok eğlenceli. Sinemanın başlangıcından bu yana izleyiciler grinin tonlarını çok sevmişlerdir. Gerçek suç belgeselleri çok popüler. Birisi bu suçları işlediğinde, bunu nasıl yaptığına hayran kalıyoruz. Bir aktör olarak tüm türleri keşfetmeyi ve önüme çıkan en iyiyi seçmeyi seviyorum. Özgün ve orijinal olan her hikayeyi yapacağım” diye vurguladı Dulquer.

Dil sevgisi

Malayalam, Tamil, Telugu ve Hintçe gibi çeşitli sektörlerde çalışmış biri için Dulquer, her yerde kendine bir yer edinmeyi başardı. “İdeal olarak yılda her biri farklı dillerde üç ila dört film yapmak isterim. Ama çoğu zaman elimde olmuyor. Geçen yıl sağlık sorunlarım vardı ve bir süre sahalardan uzak kaldım. Artık işleri hızlandırmaya çalışıyorum. Tamil'deki bir sonraki filmim yaklaşık yüzde 40'ı tamamlanmış olan Kaantha. Tamil kültürünü ve dilini öven harika bir film. Sonra tekrar Tamil, Malayalam ve Telugu'yu alın. Ama işler her zaman istediğim gibi gitmiyor.” dedi gülümseyerek. Hey Sinamika oyuncusu sağlık sorununu anlatırken gerçekte neler yaşadığını açıklamadı.

Şanslı Başhar'ın ilginç yönlerinden biri de Tamil dilini akıcı bir şekilde bilen Dulquer'in filme Tamil dilinde seslendirme yapmamış olmasıdır. Dublajı kolay bir film değil. Telugu dublajının kendisi çok zaman aldı. Tamil dilinde dublaj yapmadığımla ilgili pek çok yorum okudum ve şimdi bu konuda endişeleniyorum; konuşan ben olmadığım için izleyicilerden herhangi birinin hayal kırıklığına uğramasından hoşlanmıyorum. Bu filmin reklamını yayınlayın. Duqluer, “Bunu Tamil dilinde de seslendirmeye çalışacağım” dedi.

Telugu filmi gişe rekorları kıran Sita Ramam'ın ardından Chup: Revenge of the Artiste ve King of Kotha filmleri beklendiği kadar başarılı olmadı. “Sita Ramam kariyerimin en sıra dışı filmlerinden biri. Ama bir oyuncu olarak benim için ilerlemeye devam etmek ve yeni filmler bulmak önemli. İnsanlar bir filmi kutlarken hissettiğiniz sevgi ve neşe size çok fazla enerji verir. Şu anda Lucky Baskhar'ın fragmanı yayınlandıktan ve izleyiciler onu beğendikten sonra tüm ekip kendini enerjik hissediyor,” diye açıkladı Dulquer. Yetenekli DQ, Lucky Baskhar'la bir süre sonra tekrar ekranlara döndüğü için tüm gözler 31 Ekim'de.