Jiiva, YS Jagan Mohan Reddy'nin Yatra 2'deki rolü hakkında: “Ona bir aktör olarak yaklaştım”

Dublajlı film Rangam'ın (Tamil dilinde Ko) Telugu'da büyük bir hit haline gelmesinden on yıldan fazla bir süre sonra, aktör Jiiva bu dilde ilk çıkışını yapmaya hazır. Yönetmen Mahi V Raghav'ın, Mammootty'nin başrol oyuncusu Yatra'nın devamı olan siyasi draması Yatra 2, 8 Şubat'ta sinemalarda olacak. Hindustan Times ile özel bir röportajda Jiiva, devam filminde Andhra Pradesh Başbakanı YS Jagan Mohan Reddy'yi nasıl canlandırdığını, role nasıl yaklaştığını, geleceğe yönelik büyük planlarını ve daha fazlasını anlatıyor. (Ayrıca Okuyun: Yatra 2: Devam filminde Sonia Gandhi'yi Alman aktris Suzanne Bernert canlandıracak)

Yatra 2'den bir karede Jiiva ve Mammootty

“Yatra 2'yi yapma konusunda şüpheliydim”

Jiiva, başlangıçta Yatra 2'ye evet demek konusunda tereddüt ettiğini söyledi. Rol çok büyüktü, aynı zamanda dili de bilmiyordu. “Jagan'ın kişiliği nedeniyle şüpheciydim, ayrıca yalnızca halk dilinde Telugu dilini bildiğimden bahsetmiyorum bile,” diyor ve ekliyor: “Filmin dublajını kendim yapmamış olsam da, anlayabilmek için diyalogları anlamam gerektiğini biliyordum. Onu.” Bu kısmı doğru anlayın. Diyalogları doğru yapmak için iki ay boyunca eğitim aldım ve Jagan'ı oynamak çok sorumlu bir şekilde yaklaştığım bir şeydi.”

2024 Bütçesinin tam kapsamı yalnızca HT'de bulunabilir. Şimdi keşfedin!
Jiiva, AP CM YS Jagan Mohan Reddy'yi oynuyor

Jiiva, AP CM YS Jagan Mohan Reddy'yi oynuyor
“Ben sadece sanatsal açıdan yaklaştım”

Teaser'a inanılacak olursa, Yatra 2 gibi muhalefeti ahlaki açıdan yanlış gösteren bir filmin ve seçim yılında vizyona girmesinin siyasi sonuçları göz ardı edilemez. Jiiva'ya bu konuyu sormadan önce bile “siyaset hakkında hiçbir fikri olmadığını” açıkça belirtiyor. “Benim için film tamamen bir oğlunun babasına verdiği sözü konu alıyor. Nasıl yönettiğine bağlı. Mesela Mahi onu bana “Deiva Magan” ya da “Baba” olarak tanımladı. Bu filme tamamen sanatsal bir bakış açısıyla yaklaştım” diye açıklıyor.

Jiiva, Yatra 2'nin siyaseti üzerine

Jiiva, Yatra 2'nin siyaseti üzerine
“Telugu'daki ilk çıkışım için 12 yıl bekledim”

Jiiva, Anushka Shetty'nin Size Zero ve Naga Chaitanya's Custody gibi filmlerinde küçük rollerde oynadı, ancak bu onun doğrudan bir Telugu filminde başrol oyuncusu olarak ilk filmi. Ona neden bu kadar beklediğini sorun ve şöyle dedi: “Ne diyeceğimi bilmiyorum, sadece hiç heyecan verici bir teklif almadım. Rangam burada büyük bir hit olmasına rağmen kimse bana yaklaşmadı. Yatra 2 gibi bir film almak için 12 yıldır bekliyordum.” Jiiva, Mammootty'nin performansını Jagan'ın babası merhum AP CM YS Rajasekhara Reddy olarak Yatra'da gördüğünü ekledi ve şöyle dedi: “Mahi'nin en iyiyi nasıl çıkaracağını bildiğini hissettim aktörlerinden.”

Jiiva daha fazla Telugu filmi yapmak istediğini söyledi

Jiiva daha fazla Telugu filmi yapmak istediğini söyledi
Mammootty, Yatra'da AP CM YS Rajasekhara Reddy'nin sonlarında oynadı

Mammootty, Yatra'da AP CM YS Rajasekhara Reddy'nin sonlarında oynadı
“Haydarabad'da büyüdüm”

Jiiva Chennai'den gelirken, Super Good Films'ten babası RB Choudary, Tamil ve Malayalam'ın yanı sıra bazı iyi Telugu filmlerinin yapımcılığını üstlendi. “Babamla birlikte burayı ziyaret ettiğimiz ve burada büyüdüğüm için Haydarabad'da çekim yapmak bana nostaljik geldi. Nagarjuna, Venkatesh ve diğerleriyle filmler yaptı. Çocukluk anılarımı eritiyormuşum gibi hissettim. Buradaki insanların bana neden Telugu filmleri yapmadığımı sık sık sorduğunu hatırlıyorum. O zamanlar dili bilmiyordum ama artık hiçbir bahanem yok” diyor.

Jiiva, Haydarabad hakkında sevdiği şeyleri anlatıyor

Jiiva, Haydarabad hakkında sevdiği şeyleri anlatıyor
“2024 harika bir yıl olacak”

Jiiva 2023'te herhangi bir yayın yapmamış olabilir ancak 2024'ün farklı olacağına inanıyor. “2023'te çekim yaptım ve bu yılın yoğun geçeceğini şimdiden hissedebiliyorum. Arkadaşlarımla bağımsız bir müzik şirketi kuruyorum ve ülke çapında sanatçıları araştıracağız. Amaç iyi yetenekleri bulmak ve harika müzik yapmaktır. Aslında yeni yetenekler aramak için Tamil Nadu'ya, Mumbai'ye ve Pondicherry'ye gidiyorum. Bu benim tutkulu olduğum bir şey” diyor Jiiva.

Jiiva yeni bir müzik şirketi kurmaya hazırlanıyor

Jiiva yeni bir müzik şirketi kurmaya hazırlanıyor

Eğlence! Eğlence! Eğlence!
🎞
🍿
💃
Takip etmek için tıklayın WhatsApp kanalı
📲
Günlük dedikodu, film, program ve ünlü güncelleme dozunuz tek bir yerde