Kamal Haasan, MS 2898'de Kalki'yi imzalamasının neden bir yıl sürdüğünü açıklıyor: “Kendinden şüphe duyuyor…”

Nag Ashwin'in Kalki 2898 AD filmi yılın en çok beklenen filmlerinden biri. Kamal Haasan, Prabhas, Deepika Padukone, Amitabh Bachchan ve Disha Patani'nin de rol aldığı bu bilim kurgu eserinde Yaskin'i canlandırıyor. Mumbai'deki yayın öncesi etkinlik sırasında yakın zamanda yapılan bir röportajda Kamal'a uzun oyuncu seçimi süreci ve projeyi kabul etmesinin neden bu kadar uzun sürdüğü soruldu. (Ayrıca Okuyun: Kalki 2898 AD Ön Bilet 1. Gün: Amitabh Bachchan, Prabha'nın filmi para kazanıyor ₹8,2 Cr, 2,8 lakh'tan fazla bilet satıldı)

Kamal Haasan, Nag Ashwin'in Kalki 2898 AD ile yaptıklarından “etkilendiğini” ve her zaman “kötü adamı” oynamak istediğini söyledi.
Kemal'in söyledikleri

Röportajda Kamal Haasan'ın oyuncu seçimi sorusu sorulduğunda Prabhas şunları ekledi: “Bunu neden yapsın diye düşündüm. Ona işkence etme. Sadece gidin.” Kamal Haasan daha sonra şöyle cevap verdi: “Bunun işkenceyle bir alakası yok. Kendinden şüphe ediyorsun, biliyorsun. Bunu yaptı (Amitabh ve Prabhas'ı işaret ediyor). Ne yapmalıyım? Sebebi buydu. Ve daha önce kötü adam oynamadım. Ana kötü adam, psikopatlar falan olsa bile. Ama bu farklı bir şey.” Röportajdan alıntı X'te yayınlandı.

Dünya Kupası finallerine yalnızca Crickit'te tanıklık etmeye hazır olun. Her zaman ve her yerde. Şimdi keşfedin!
Daha fazla detay

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen Kalki 2898 AD'de ölümsüz Ashwatthama rolünde Amitabh Bachchan ve Hindu tanrısı Vishnu'nun avatarı Bhairava rolünde Prabhas yer alıyor. Geçen haftaki yayın öncesi etkinlikte Kamal gazetecilere şunları söylemişti: “Bu kıyafet uzun zaman aldı. Los Angeles'a seyahat ettik. Yönetmen için kabul edilebilir ilk görünümü bulmadan önce birkaç kez başarısız olduk. Seyircinin de bakışı gördüğümüzde verdiğimiz tepkinin aynısını vereceğini düşünüyorum ve umuyorum.”

Film, San Diego Comic-Con (SDCC) 2023'te prömiyeri yapılan ilk Hint filmiydi. Birkaç gün önce, izleyicilere Hindu kutsal kitaplarından ilham alan ve MS 2898'de geçen kıyamet sonrası filme kısa bir bakış sunan bir fragman yayınlandı. Filmin 27 Haziran'da sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor. Telangana hükümeti eyalette gösterime girdikten sonraki ilk 8 gün için ek gösterimleri onayladı ve bilet fiyatlarını artırdı.