MM Keeravaani, RRR'nin Oscar ödüllü şarkısı 'Naatu Naatu'nun 'en iyi' şarkısı olmadığını söylüyor: 'Dünya çapında tanınırlık geldi…'

Müzik bestecisi MM Keeravaani, SS Rajamouli'nin RRR'sinden kendisine Altın Küre ve Oscar kazandıran Naatu Naatu şarkısıyla dünya çapında tanındı. Filmin başrol oyuncuları Jr. NTR ve Ram Charan'a dayanan şarkı, Hindistan'da gösterime girdikten sonra büyük bir hit oldu ve Netflix'te yayınlandıktan sonra film ekibi tarafından dünya çapında tanındı. (Ayrıca Okuyun: SS Rajamouli, MM Keeravaani'nin Oscar 2023 konuşmasının provasını nasıl yaptığını hatırlıyor, komik bir anekdot paylaşıyor)

RRR'nin Naatu Naatu'sunda Jr NTR ve Ram Charan.
“En iyim olmayan bir şarkı”

Ancak şarkının uluslararası ödüller kazanmasından ülke çok memnun görünse de besteci Keeravaani bu konuda sakin kaldı. Hatta şarkının “en iyi” eseri olmadığını söyleyecek kadar ileri gitti.

Indian Express'e verdiği demeçte, hak ettiği takdiri çok geç alıp almadığı sorulduğunda şu cevabı verdi: “Bakın, geç ya da erken, benim için en iyisi olmayan bir şarkı için küresel tanınma geldi. Bu kadarını söyleyebilirim. Ancak tanınmanın gelmesi gerektiğinde, bir şekilde her köşeden gelir. Ama geç mi? Bazen ömrünüzün sabit olması nedeniyle çok geç geldiğini hissedersiniz, bu yüzden buna geç veya çok erken denir. Ömrü sabit değilse, gelmesi gerektiği zamanda gelecektir.”

“Heyecanlanmadım bile.”

Hindistan'a döndükten sonra Keeravaani, En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar'ı kazandığında “heyecanlanmadığını” bile itiraf etti. Kendisine bu ödülü duyurma gücü verdiği için merhum Ramoji Rao'ya teşekkür etti.

Bir etkinlikte konuşurken şunları söyledi: “İlk başta Oscar'a aday gösterilmekten heyecan duymadım. Ama Ramoji Rao'yla tanıştığımda bana ödülü eve götürmemi söyledi. Eğer Oscar'lara bu kadar önem veriyorsa benim kazanmam gerektiğini düşündüm. O zamanlar ödülün değerli olduğunu hissediyordum ve fiyatın açıklanmasından birkaç saniye önce bile gergindim. Benim için değil, onun için.”

Yaklaşan çalışmalar

Hintçe'de MM Kreem olarak anılan Keeravaani, Ajay Devgn ve Tabu'nun başrol oyuncusu Auron Mein Kahan Dum Tha için müzik besteledi ve Anupam Kher'in başrol oynadığı Tanvi The Great üzerinde çalışıyor. Telugu'da başrolde Chiranjeevi ile Vishwambhara ve başrolde Pawan Kalyan ile Hari Hara Veera Mallu'nun melodilerini besteliyor.