Naatu Naatu şarkıcısı Kaala Bhairava, Oscar kazandıktan günler sonra özür diledi

Oscar ödüllü parça Naatu Naatu’yu seslendiren Kaala Bhairava, sosyal medyadaki bir kesimin kendisini o notta RRR oyuncuları Ram Charan ve Jr. NTR’den bahsetmediği için eleştirmesi üzerine özür diledi. Perşembe günü Twitter’da “Hepinizle paylaşmak istediğim bir şey…” başlıklı bir gönderi paylaştı (Ayrıca Okuyun | Naatu Naatu Şarkıcı Kaala Bhairava, Rahul Sipligunj Oscar’da Rihanna ile Buluşuyor)

Kaala Bhairava, Dolby Tiyatrosu’ndaki 95. Yıllık Akademi Ödülleri’nde. (AFP)

Notunda şunlar yazıyordu: “Hepinizle bir şey paylaşmak istiyorum. RRR Takımını temsil etme ve En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar’da performans gösterme fırsatına sahip olduğum için son derece minnettarım. Bunu akılda tutarak, gerçekten hak ettiğimin çok üzerinde olduğunu düşündüğüm bu paha biçilmez fırsatın bana verilmesinin doğrudan veya dolaylı ama ‘tamamen’ nedeninin yalnızca birkaç kişi olduğunu sizinle paylaşmak istiyorum!”

Ayrıca şunları yazdı: “@ssrajamouli Baba, Naanna, @premrakshith_choreographer Master, @sskarthikeya Anna, Amma ve Peddhamma. Onların sıkı çalışması ve sanatçılığı sayesinde şarkı dünyanın her yerine ulaştı ve dünya çapında dans ettirdi ve ben de bu şansı yakaladım. Ayrıca ABD’deki muhteşem koşu açısından – Dylan, Josh ve tüm ekip, azimli çabaları ve özverileriyle bunu mümkün kıldı.

“O olmasaydı bu güzel deneyimi yaşama şansım olmayacağı gerçeğini asla unutamam ve asla unutmayacağım. Bunun için biraz kredi aldığım için mutluyum çünkü gerçekte kredi onlar için bir (100 emoji). RRR Takımının en küçük parçası olduğun için bile ne mutlu! (kırmızı kalp emojileri)” notu sonlandırıldı.

Gönderiye yanıt olarak bir kişi, “Yani NTR ve Charan’ın herhangi bir değer kattığını düşünmüyorsunuz?” “Chandrabose garu, Charan ve Tarak’a ayrılan kredi nerede?” diye sordu bir Twitter kullanıcısı. “Yazık Bay Bhairava… Şarkının dünyanın her köşesine yalnızca NTR ve Ramcharan sayesinde ulaştığını gururla ve güvenle söyleyebilirim, bu şarkı ya da bu müzik yüzünden değil, herkes derinlerde biliyor. Filmi dünya sahnesine çıkardığı için büyük övgü SSR’ye gidiyor ve kahramanlar” diye tweet atan başka bir kişi, “Kahramanlar dans etmeseydi şarkı popüler olmazdı” yorumunu okudu.

Şarkıcı daha sonra Cuma günü başka bir tweet paylaştı. Naatu Naatu ve RRR’nin başarısının nedeninin Tarak Anna ve Charan Anna olduğundan hiç şüphem yok. SADECE Akademi sahne performansında şansımı bulmama kimin yardım ettiğinden bahsediyordum. Sonra hiçbir şey. Yanlış ifade edildiğini görebiliyorum ve seçtiğim kelimeler için içtenlikle özür dilerim” diye yazdı.

95. Akademi Ödüllerinde Kaala Bhairava ve Rahul Sipligunj, Naatu Naatu’nun sahne performansıyla ayakta alkışlandı. Parça, En İyi Orijinal Şarkı Ödülü’nü kazandı. Şarkının müziği M.M. Keeravaani tarafından bestelenirken, sözleri Chandrabose tarafından yazılmıştır. SS Rajamouli’nin yönettiği filmin başrollerinde Ram Charan ve Jr.

ot: 10