Nag Ashwin, Prabhas'ın başrol oyuncusu Kalki'nin MS 2898'de Mahabharat ile olan bağlantısını ortaya koyuyor

Yönetmen Nag Ashwin ve oyuncu-yapımcı Rana Daggubati yakın zamanda Gurgaon'daki Synapse 2024 etkinliğine katıldı. Orada Nag, başrollerinde Prabhas, Deepika Padukone, Amitabh Bachchan ve Kamal Haasan'ın yer aldığı yeni filmi Kalki 2898 AD hakkında bazı ilginç ayrıntıları açıkladı. (Ayrıca Okuyun: Nag Ashwin, Kalki 2898 AD'nin Star Wars gibi bir seri olmayacağını açıklıyor: 'Bu bir film ve bence bu yeterli')

Kalki'den bir heykelde Prabhas, MS 2898
“Kalki 2898 AD Mahabharat ile başlıyor”

Filmdeki olayların zaman çizelgesi sorulduğunda Nag şaşırtıcı derecede samimi bir şekilde yanıt verdi: “Film Mahabharat ile başlıyor ve MS 2898'de bitiyor.” 6000 yılı kapsıyor. Blade Runner'a benzetmeden nasıl görüneceklerini hayal ederek dünyalar yaratmaya çalıştık. Zaman çizelgesini açıklayarak şunları ekledi: “MS 2898'den 6.000 yıl sonra, yıl M.Ö. 3102'dir. BC, Krishna'nın son avatarının da öldüğüne inanılıyor.”

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.
“Sora'yı kullanmadım.”

OpenAI Sora herkesin hakkında konuşabileceği tek şey ve birçok İnternet kullanıcısı platformun yardımıyla sahneler ve tüm evrenler geliştirme konusunda deneyler yapıyor. Ancak Nag, yapay zekayı henüz denemediğini söyledi. Filminin 9 Mayıs'ta vizyona gireceğini bu nedenle meşgul olduğunu ekledi. Nag “yakında deneyeceğine” dair güvence verdi.

Ancak yapay zekanın insan dokunuşu kadar “sihirli” bir şey geliştirip geliştiremeyeceğini sorguladı. “Bu film için pek çok set, tasarım ve araç yapmamız gerekti. Bu, uzun bir fikir oluşturma, tasarlama, inşa etme, prototip oluşturma, makine inşa etme ve eskitme süreciydi. Sora'yı kullanmış olsaydım buna gerek kalmayacaktı. Bu sadece bir anlık olabilir ve görsel efektlere başvurmak zorunda kalmazdım” dedi ve ekledi, “Ayrıca bu mücadele ilerledikçe bazı sihirlerin ortaya çıkacağını düşünüyorum, değil mi? Bunu mükemmelleştirmemiz aylar alacağından yeni bir şey olabilir. Eğer bu bir rica kadar basitse, yaratıcı olarak bir şeyleri mi kaçırıyorsun?”

Eğlence! Eğlence! Eğlence!
🎞
🍿
💃
Takip etmek için tıklayın WhatsApp kanalı
📲
Günlük dedikodu, film, program ve ünlü güncelleme dozunuz tek bir yerde