Oscar 2023: SS Rajamouli, Naatu Naatu’nun kostümlerini ve koreografisini tartışıyor

12 Mart’ta gerçekleşecek olan Oscar töreniyle, pek çok hayran RRR şarkısı Naatu Naatu’nun En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kazanması için destek veriyor. Yönetmen SS Rajamouli kısa süre önce, ekibin viral ve coşkulu şarkıyı hayata geçirmek için tam olarak nasıl çalıştığını açıklamak için şarkının yapımını yeniden ele aldı. Telugu Film Şarkısı, MM Keeravani tarafından bestelendi ve Chandrabose tarafından yazıldı. Dans numarasını seslendiren Rahul Sipligunj ve Kaala Bhairava, Pazar günü 95. Akademi Ödülleri’nde şarkıyı seslendirecek. (Ayrıca okuyun: Rana Daggubati, RRR ile Hindistan’daki SS Rajamouli’nin kırık sinema duvarlarını hissediyor: “Naatu Naatu asla küresel olmaya çalışmıyor”)

Naatu Naatu, Ukrayna’nın Kiev kentinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda çekildi. Rajamouli, şarkıyı Hindistan’da çekmeyi planlasa da nihayetinde işe yaramadığını açıkladı. Ekibi, şarkı için mükemmel yeri aradı ve sonunda Kiev’de kaldı. Yönetmen, şarkıyı daha da özgün hissettirmek ve mekana yer vermek için Haberin Detaylarıda gerçek dansçılar ve müzisyenler olmasına çok dikkat ettiğini paylaştı.

Viral dans hareketlerinin koreografisini, daha önce Rajamouli ve NTR’nin liderleri Ram Charan ve Jr. ile çalışan Prem Rakshith yaptı. Vanity Fair’e konuşan Rajamouli, Ram ve NTR ile popüler şarkının adımlarını tartıştı. dedi ki:[Prem] ikisi için de en unutulmaz numaralardan birini verdi. Onun tarzını, vücut dilini tam olarak biliyor. Hayranlarının onlardan ne beklediğini çok iyi biliyor. Burada işi çok zor, çünkü burada iki oyuncunun birlikte dans etmesi gerekiyor, her birinin kendine has bir tarzı var ama ikisine de yakışan bir tarz bulması gerekiyor. Karmaşık olmayacak bir dans stili çünkü insanların kendilerinin yapmak isteyeceği adımları da bulmasını istedim.”

Prem, Rajamouli’nin eşi kostüm tasarımcısı Rama Rajamouli ile birlikte oyuncuların kostümlerinin de dans adımlarında kullanılmasını sağladı. Kostüm ekibi, tozlu bir zeminde dans eden dansçılar için iki ila üç kıyafet hazırlamak ve ardından bunları dikkatlice temizlemek zorunda kaldı. Prem ayrıca NTR ve Ram’ın da dahil olduğu yenilikçi bir hamlede askıları kullanma fikrini ortaya attı. Yönetmen Prem’e filmin anlatımına göre bunun eğlenceli bir dans numarası olsa da aynı zamanda bir dövüş sahnesi olduğunu söylemişti.

Yapımcı ekledi, “Benim için Naatu Naatu, onun bu kadar hit olmasının sebeplerinden biri, sadece müzik ya da dans yüzünden değil, çünkü kendi içinde güzel bir hikaye var. RRR’nin tüm hikayesi, bu 10 dakikalık Naatu Naatu baş sahnesinde ve tam şarkıda. Amerika’da veya dünyanın herhangi bir yerinde hiç kimse şarkı sözlerinin anlamını gerçekten bilmiyor, ama sözlerin akılda kalıcılığı, akış şekli. Bence söz yazarı Chandrabose’a itibar edilmeli.”

Rajamouli, başrollerin “olağanüstü iyi dansçılar” olmasına rağmen, şarkının karmaşık duygularını seyirciye istediği şekilde çivilediklerini de sözlerine ekledi. 25 Mart 2022’de dünya çapında vizyona giren RRR’de ayrıca Ajay Devgn, Alia Bhatt, Shriya Saran, Samuthirakani, Ray Stevenson, Alison Doody ve Olivia Morris rol alıyor.

ot: 10