Oscar ödüllü Chandrabose, “Tom Cruise, Naatu Naatu’yu severdi, RRR” diyor

RRR’nin yönettiği SS Rajamouli’nin “Naatu Naatu” şarkısıyla Oscar kazanan söz yazarı Chandrabose, bir röportajda Tom Cruise’un kendisine hem şarkıyı hem de filmi sevdiğini söylediğini açıkladı. Tom Cruise gibi efsanevi bir aktörün çalışmalarını övdüğünü duyunca mutluluğunun sınır tanımadığını söyledi. (Ayrıca okuyun: RRR’den ‘Jenny’ Olivia Morris, Naatu Naatu’nun Oscar kazanmasına tepki gösteriyor ve şarkıyı ilk duyduğundaki tepkiyi hatırlıyor)

Usta bir Telugu sinema yazarı olan Chandrabose, bestesini MM Keeravani’nin yaptığı Naatu Naatu’nun sözlerini yazdı.

Sakshi TV ile yaptığı bir röportajda Chandrabose, Naatu Naatu için aldığı en iyi övgüyü paylaştı. Klip sosyal medyada gündem oldu.

“Tom Cruise ile tanıştığımda ona yaklaştım ve kendimi tanıttım. “Vay canına, RRR’yi seviyorum, Naatu Naatu’yu seviyorum” dedi. Chandrabose, “Naatu kelimesini Tom Cruise gibi efsanevi bir aktörden duymak bir şans meselesi” dedi.

Aynı klipte Steven Spielberg’in de film için çok övgü aldığını söylüyor. Karısının filmi iki kez izlediğini söyledi.

Akademi Ödülleri töreninde Naatu Naatu canlı olarak sahnelendi ve performans ayakta alkışlandı. Deepika Padukone, şarkının adından her bahsettiğinde seyirciler tezahürat yaparken performansı tanıttı.

Resmi RRR Twitter hesabı, tarihi galibiyetin ardından şöyle yazdı: “#RRRMovie’nin #NaatuNaatu ile En İyi Şarkı kategorisinde Hindistan’ın ilk #Oscar’ını getiren ilk uzun metrajlı film olduğu için şanslıyız! Bu gerçeküstü anı hiçbir kelime tarif edemez. (sıkışmış eller ifadesi) Bunu dünyadaki tüm harika hayranlarımıza ithaf ediyoruz. TEŞEKKÜRLER!! (kırmızı kalp ifadeleri) JAI HIND!”

Besteci MM Keeravani, Naatu Naatu için Oscar kazanması üzerine yaptığı kabul konuşmasında, “Aklımda tek bir dilek vardı… RRR kazanmalı… her Kızılderilinin gururu… ve beni dünyanın tepesi.”

Son birkaç ayda, Naatu Naatu gerçekten küresel bir fenomen haline geldi. Parça, Batı’daki son gösterilerinin tümünde koridorlarda dans eden ve tezahürat yapan seyircilere sahipti.

RRR geçen Mart ayında sinemalarda gösterime girdi ve iki gerçek hayat kahramanı ve tanınmış devrimcinin hayatlarına dayanan, bağımsızlık öncesi 1920’lerde geçen kurgusal bir hikaye.

ot: 10