Payal Rajput, Rakshana Yapımcısının Kendisini Tollywood'dan Yasaklamakla Tehdit Ettiğini İddia Ediyor; TFPC geri adım attı

Aktris Payal Rajput'un, filmlerinden biri olan Rakshana'nın yapımcılarıyla Pazartesi günü tırmanan bir anlaşmazlığı var. Payal, X'e (eski adıyla Twitter), yapımcıların filmin tanıtımını yapmaması halinde kendisini Tollywood'dan yasaklamakla tehdit ettiğini iddia etti. Buna karşılık, Telugu Film Yapımcıları Konseyi'ne (TFPC) kendilerine karşı şikayette bulunduklarını açıkladılar. (Ayrıca Okuyun: Srikanth ve Hema, Bengaluru'daki çılgın partilerdeki yüksek profilli uyuşturucu baskınına karıştıklarını reddediyor)

Payal Rajput, film gösterimlerine gelmediği iddiasının ardından başını belaya sokar.
“Beni yasaklamakla tehdit ediyorlar”

Payal, hikayenin kendi yönünü detaylandıran bir notu paylaşmak için Pazar akşamı X ve Instagram'a gitti. Şöyle yazdı: “2019 ve 2020'de çekilen, orijinal adı 5Ws olan Rakshana adında bir filmim var. Filmin piyasaya sürülmesi ertelendi ve şimdi ücret talep etmeden ve reklam gösterimi talep etmeden son zamanlardaki başarımdan yararlanmaya çalışıyorlar. Ekibim bana önceki taahhütlerim nedeniyle müsait olmadığımı söylüyor ancak beni Telugu sinemasından men etmekle tehdit ediyor.”

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Ayrıca son toplantılarda “uygunsuz dil” kullanıldığını ve kendisi ve ekibinin şu anda yasal işlem yapmayı düşündüğünü iddia etti. Payal, artık filmi onun izni olmadan yayınlayacaklarını belirtti.

“Eğer bakiyeyi ödemeye hazırım…”

TFPC Pazartesi günü bir basın açıklaması yayınlayarak yapımcıların Mart ayında aktör hakkında konseye şikayette bulunduğunu belirtti. Yapımcı-yönetmen Prandeep Thakore'den Payal'ın filmin tanıtımı için herhangi bir tarih vermediğine dair şikayet aldıklarını yazdılar. Filmi Nisan ayında yayınlamayı planlamıştı ancak filmin dört yıllık bir film olduğu iddiasını reddetti ve filmi OTT'de yayınlamalarını istedi. Ayrıca üreticilerin bu bedeli ödemeye hazır olduklarını da iddia ettiler. ₹Terfileri aldığını varsayarsak 6 lakh, ama alamadı.

Basın açıklamasında ayrıca şikayetlerin Film Sanatçıları Derneği, Hindistan Film Federasyonu ve Mumbai'deki IMMPA'ya iletildiği belirtildi. TFPC, Payal'a menajeri aracılığıyla ulaşmak için her türlü çabayı gösterdiklerini iddia ederek, açıklamasını kınadı. Ayrıca Prandeep'in filmde rol aldığından beri tanıtımlarda adını kullanma hakkına sahip olduğunu da belirttiler.