Pooja, Telugu endüstrisinin Oscar’larda temsil edilmesinden gurur duyuyor: ‘Kendimi bir parçası hissediyorum’

Pooja Hedge, Telugu endüstrisinde Duvvada Jagannadham (2017), Rangasthalam’da bir kamera hücresi (2018), Maharshi (2019) ve Ala Vaikunthapurramuloo (2020) gibi hitlerle bir isim yaptı. Ram Charan, Mahesh Babu ve Allu Arjun gibi en iyi oyuncularla çalıştıktan sonra aktris, gerçekten sektöre ait olduğunu hissetti. Yakın tarihli bir röportajda Pooja, SS Rajamouli’nin Telugu filmi RRR’nin Mart ayında Oscar kazanmasından çok gurur duyduğunu paylaştı. Naatu Naatu filminin şarkısı 95. Akademi Ödülleri’nde En İyi Özgün Şarkı ödülünü kazandı. Kardeşliğe ait olduğunu gerçekten hissetti ve bunun herkes için bir kazanç gibi olduğunu söyledi. (Ayrıca okuyun: Kisi Ka Bhai Kisi Ki Jaan’a “Güney Filmi” diyenlere Pooja Hegde: Ben filmde bir Telugu’yum)

Pooja Hegde, Mumbai’de Kisi Ka Bhai Kisi Ki Jaan’ın tanıtım Habersunda. (Fotoğraf: SUJIT JAISWAL / AFP)(AFP)

2014 yılında Oka Laila Kosam ile ilk çıkışından bu yana, oyuncu aynı zamanda dili de öğreniyor. Artık Telugu filmleri için kendini tanıttığını paylaştı. Pooja, Telugu filmlerinde Allu Arjun’dan Chiranjeevi’ye kadar sektördeki büyük isimlerle çalıştığı için de çok şanslı. Herkesin keyif alacağı bir film yapmak için bir araya geldiklerinde Telugu film endüstrisindeki herkesin iyi olduğunu paylaştı.

Telugu endüstrisinin son yıllardaki inanılmaz büyümesi sorulduğunda Pooja, Bollywood Hungama’ya, “‘Yeh to hona hi tha (olması gerekiyordu)’ diyor mu bilmiyorum ama onlarla gerçekten gurur duyuyorum. Kendimi bir parçası gibi hissettiğim bir sektör, bu yüzden gerçekten iyi bir iş çıkarırsa, Telugu endüstrisinde çalışan hepimiz için bir kazanç olur. RRR Oscar’a gittiğinde temsil gibiydi. Naatu Naatu’yu sahnede şarkı söylerken görmek özellikle benim için çok gurur verici. Sadece gururla ışınlandım. Ram’la konuştuğumda [Charan], Bunu kutlamamız gerektiğini söyledim. Bu iyi haber!”

Pooja’nın son sürümü, Salman Khan’ın bayram yayını Kisi Ka Bhai Kisi Ki Jaan. Farhad Samji’nin yönettiği Hint filmi €Açılış haftasonunda 66 crore. Yapımcılığını Salman üstleniyor ve ayrıca Venkatesh Daggubati, Raghav Juyal, Siddharth Nigam, Jassie Gill, Bhumika Chawla, Shehnaaz Gill, Palak Tiwari, Jagapathi Babu, Vijender Singh ve Vinali Bhatnagar’ı içeriyor.

ot: 10