Sarath Babu Chennai’de yakılacak; Rajinikanth, Chiranjeevi onu hatırla

Haydarabad’daki özel bir hastanede çoklu organ yetmezliğine maruz kaldıktan sonra Pazartesi günü hayatını kaybeden aktör Sarath Babu, Salı günü Chennai’de yakılacak. Gazinin ölümünden sonra Rajinikanth, Jr. NTR, Prakash Raj ve Chiranjeevi gibi birçok ünlü saygılarını sunmak için sosyal medyayı kullandı. Ayrıca okuyun: Usta oyuncu Sarath Babu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Sarath Babu’nun son ayinleri Salı günü yapılır.

Bu ayın başlarında Sarath Babu, durumu kötüleştikten sonra Haydarabad’daki AIG hastanelerine kaldırıldı. Raporlara göre Sarath Babu, böbreklerinin, akciğerlerinin, karaciğerinin ve diğer organlarının işleyişini etkileyen sepsis kaptı. Solunum cihazına bağlandı. Pazartesi günü 71 yaşında öldü. Sarath Babu’nun yayıncısına göre, kalıntıları arkadaşlarına ve ailesine son saygılarını sunmak için Salı sabahı Chennai’ye transfer edildi. Cenazesi salı günü saat 14.00 sıralarında defnedilecektir.

Oyuncu Rajinikanth, Sarath Babu’yu “yakın bir arkadaş” ve “harika bir adam” olarak hatırladı. Tweet’inin çevirisi şöyleydi: “Bugün yakın arkadaşım ve harika kocam Sarath Babu’yu kaybettim. Telafisi mümkün olmayan bir kayıp. Ruhu şad olsun (sic).”

Jr. NTR tweet attı, “Kıdemli aktör Sarath Babu garu’nun vefatını duyduğuma üzüldüm. Hint sinemasına katkıları sonsuza dek hatırlanacak. Ailesine ve arkadaşlarına en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Om Shanti (sic).”

Oyuncu Prakash Raj, Sarath Babu’yu “sıcaklığı” ve “cesaretlendirmesi” ile hatırladı. Tweet attı: “Bu her zaman gülümseyen ruhla tanıştığım için harika. Kariyerim boyunca onun sıcaklığına ve cesaretlendirmesine değer vereceğim. Her şey için teşekkürler sevgili #SarathBabu. RIP (sic).”

Oyuncu Chiranjeevi, birçok filmde rol arkadaşı olan Sarath Babu’yu performanslarının “güzelliği” ve “sofistikeliği” ile hatırladı. Twitter’da Telugu dilinde şöyle yazdı: “Gümüş ekran ‘Zamindar’ popüler aktör.” Sarath Babu’nun ölüm haberi şok ediciydi. Güzellik ve incelik saçan performansıyla seyircilerin kalbinde yer edinmiştir. Shri Sarath Babu ile çok fazla temasım var. Birçok filmde rol arkadaşımdı. Aile üyelerine, tüm hayranlarına en derin taziyelerimi sunuyorum. Ah barış (sic),” diye yazdı Chiranjeevi.

ot:10