SS Rajamouli hayalindeki proje Mahabharat hakkında: “Bu benim hayatımın amacı”

Film yapımcısı SS Rajamouli, uzun süredir Hint destanı Mahabharat hakkında bir film yapma hayali kurmuştur. Son birkaç yıldır bunu defalarca rüya projesi olarak adlandırdıktan sonra, şimdi Mahabharat’ı yaparsa, bütünün hakkını vermek için onu on parçaya bölmek istediğini açıkladı. Ayrıca okuyun: SS Rajamouli, Mahabharat için Jr NTR, Ram Charan ile yeniden bir araya gelip gelmeyeceğini açıklıyor

SS Rajamouli, 14 Ocak 2023’te Los Angeles’taki bir etkinlikte. (AFP)

Rajamouli, son filmi RRR’nin tanıtımı sırasında, orijinal Mahabharata’ya kendi tarzında bir dokunuş katacağını ve oyuncu kadrosuna ancak senaryoyu yazmayı bitirdikten sonra geleceğini söyledi.

Yakın tarihli bir etkinlikte Rajamouli, Mahabharat yapma hayalini yineledi. Şu anda ülkede mevcut olan Mahabharat’ın tüm versiyonlarını okumasının en az bir yıl alacağını söyledi.

Uzun zamandır 266 bölümlük bir televizyon programı olan Mahabharat’ı bir filme uyarlama hayali sorulduğunda Rajamouli, “Mahabharat yapma noktasına geldiğimde, sadece filmi okumak bir yılımı alır” dedi. Mahabharat ülkede mevcuttur. Bu noktada, sadece 10 bölümlük bir film olduğunu varsayabilirim.”

Mahabharat’ın yakında planının bir parçası olup olmadığı sorulduğunda Rajamouli, bunun hayatının amacı olduğunu söyledi. “Yaptığım her filmde, sonunda Mahabharat yapmak için bir şeyler öğrendiğimi hissediyorum. Bu benim hayalim ve her adım buna yönelik” dedi.

RRR’nin tanıtımı sırasında Ram Charan, Rajamouli’ye rüya projesi Mahabharat’ı sordu. Ayrıca RRR kahramanlarını tekrar kullanıp kullanmayacağını da bilmek istedi. “Mahabharata’m için yazdığım karakterler, daha önce gördükleriniz veya okuduklarınızla aynı olmayacak. Mahabharata’yı kendi tarzımla anlatacağım. Mahabharata (hikaye) aynı olacak ama karakterler geliştirilecek ve karakterler arasındaki karşılıklı ilişkiler eklenecek” dedi Rajamouli.

Ram Charan ve Jr. NTR’yi oynayıp oynamayacağı sorulduğunda, “İnsanların projede kimin kimi oynaması gerektiğine dair listeler yaptığını biliyorum. Ama Mahabharata’nın kendi versiyonumu yazana kadar karakterlerime karar vermeyeceğim.”

ot:10