Sudheer Babu ve Kartikeya, çocuk istismarı konusunda 'şaka yapan' YouTuber ile işbirliği yaptıkları için özür diledi: 'O kadar tiksindim ki…'

08 Temmuz 2024 18:24 IST

Popüler YouTuber Praneeth Hanumanthu, pedofili hakkında “şaka” yaptığı için eleştirildi. Sai Dharam Tej, Manchu Manoj ve Nara Rohith de onu eleştirdi.

Sai Dharam Tej, Manchu Manoj ve Nara Rohith, popüler YouTuber Praneeth Hanumantu'yu pedofili hakkındaki “şakaları” nedeniyle eleştirdikten sonra Kartikeya ve Sudheer Babu, onunla daha önceki ilişkileri nedeniyle özür diledi. YouTuber, baba ile kız arasındaki uygunsuz ilişkiye değindi ve oyuncular bunun kendilerine nasıl hissettirdiğini anlattı. (Ayrıca Okuyun: FIR, Sai Dharam Tej'in gönderisinin ardından 'pedofili şakası' nedeniyle YouTuber'a dava açtı; Manchu Manoj ve Nara Rohith de onu eleştiriyor)

Kartikeya ve Sudheer Babu geçmişte Praneeth Hanumanthu ile çalışmıştı.
Karthikaya ve Sudheer Babu özür diledi

İçeriğin “birbirini yıkmakla” ilgili olmaması, bunun yerine “büyümeye ve başkalarının büyümesine yardım etmeye” odaklanması gerektiğini belirten Kartikeya, geçmişte Praneeth ile çalışmış olduğu gerçeğine değindi. Ayrıca promosyonlar sırasında Praneeth ve ekibinin kendisine sorduğu sorular karşısında “şok” olduğunu ancak “sahne yaratmak istemediğini” açıkladı.

Kartikeya şunu yazdı: Başrol oyuncusu olarak, filminin daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlamak için röportajı vermek zorunda kaldım. Ancak bu tür içeriklerin tanıtımını yapmak gibi bir niyetim yoktu. Ne yazık ki buna katılmak zorunda kaldım ve bunun için üzgünüm. Bundan sonra kimlerle röportaj vereceğime çok dikkat edeceğim ve bu tür içeriklerin tanıtımını yapmayalım.”

Sudheer, son filmi Harom Hara'da Praneeth'i canlandırdığı için özür diledi. “Bu adamın ne kadar zavallı bir yaratık olduğu” konusunda hiçbir “bilimi” olmadığını iddia etti ve “çok tiksindiğini” açıkladı. Şöyle ekledi: “Sosyal medyanın onun hakkında ortaya çıkardığı her şeyi okumaya bile cesaret edemedim. Bunlar bizim kusmuğumuza bile değmez ama bu saatte dikkatimizi çekmeleri lazım. Bu hasta beyinlerin yaymak istedikleri pisliklere platform oluşturmamasını sağlamalıyız. Bu kesinlikle ifade özgürlüğü değil.”

Konu

Sai, diğer YouTuber'larla canlı bir oturum sırasında Praneeth'in yaptığı bir 'şakaya' karşı sesini yükselten Tollywood'dan ilk aktör oldu. Bir filmi tartışırken çok ileri gittiğinde ve bir baba ile küçük kızı arasındaki ensest istismardan bahsettiğinde insanlar üzüldü. Praneeth müstehcen 'şakalar' yaparak ün kazandı ve Tollywood oyuncuları geçmişte filmlerinin tanıtımını yaparken sıklıkla onunla çalıştı.

Bu arada Adivi Sesh, insanlardan Praneeth'in Habersunun internette yayılmasını engellemek için paylaşmamalarını istedi. Üzerine yazdı İki devletin en üst düzey bakanlarının bu konuda bilgilendirildiği açıktır ve umarım sıkı önlemler alırlar. Bu arada, olanları tartışırken/tweetlerken bu Haberyu veya diğer Haberlarınızı paylaşmaya devam etmemenizi rica ediyorum.”

Telangana Eyaleti DGP'si Ravi Gupta şunları söyledi:

Haberler / Eğlence / Telugu sineması / Sudheer Babu ve Kartikeya, çocuk istismarı konusunda 'şaka yapan' YouTuber ile işbirliği yaptıkları için özür diledi: 'O kadar tiksindim ki…'