Yani Ramya Krishnan, Baahubali’de Sridevi yerine Sivagami’nin rolünü aldı

Ramya Krishnan bugün 15 Eylül’de 53 yaşına giriyor. Tamil, Telugu ve Hintçe dillerinde birçok unutulmaz filmde rol aldı, ancak SS Rajamouli’nin Baahubali serisindeki Sivagami’nin kariyerini belirleyen en önemli rol olduğu inkar edilemez. Ancak daha az bilinen bir gerçek, rolün ilk olarak Sridevi’ye teklif edilmiş olmasıdır. Ramya’nın bunu nasıl başardığı oldukça tartışmalı bir hikaye. (Ayrıca Okuyun: Ramya Krishnan, Kangana’yı ülkedeki en iyi aktrislerden biri olarak adlandırdığında: Onu cesaretinden dolayı seviyorum)

Baahubali’de Sivagami rolünde Ramya Krishnan
Sridevi – Sivagami’nin ilk tercihi

Hikaye şu şekilde ilerliyor: Yönetmen SS Rajamouli ve yapımcı Sobhu Yarlagadda, ilk olarak tarihi destanda şiddetli kraliçe ve ana reis rolünü oynamak için Sridevi’ye başvurdu. Ancak Sridevi’nin bunu talep etmesi üzerine bu anlaşma suya düştü ₹Ücret olarak 10 crore, ailesi ve personeli için tam bir otel katı ve kendisi için Mumbai’den filmin çekildiği Haydarabad’a 10 uçak bileti. “Filmin vizyona girmesinden sonra Rajamouli’nin bölgesel kanal ABN Telugu ile yaptığı röportajda aynı konuyu ele aldığı görüldü. Kendisi şöyle dedi: “Onun (Sridevi) bir takım dileklerini dinledikten sonra ekibimiz bıktı. Biz de öyle olacağını düşündük.” “Onların ihtiyaçlarını karşılamak için bütçeyi aşmak zorunda kaldık. Sonra Ramya Krishnan’a yaklaştık ve muhteşem biri olduğu ortaya çıktı ve artık filmimizde Sridevi’nin olması fikrinden vazgeçtiğimiz için mutlu olduğumuzu hissediyoruz.”

Sridevi’nin açıklaması

Sridevi daha sonra 2017 yapımı MOM filminin tanıtımını yaparken Haberler Telugu’ya şunları söyledi: “Ama kendin hakkında böyle şeyler duyduğunda gerçekten inciniyorsun. Yapımcı Rajamouli yanlışlıkla tüm bu talepleri benim yaptığımı mı söyledi, yoksa bu mümkün mü, bilmiyorum.” Bazı yanlış anlaşılmalar vardı. Böyle halka açık bir platformda konuşmanın yakışıksız olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ramya Sivagami daha sonra dünya çapında birçok gişe rekoru kıran Baahubali dizisinin her iki bölümünde de rol aldı. Filmlerde ayrıca Prabhas, Rana Daggubati, Anushka Shetty, Tamannaah Bhatia, Nasser ve Sathyaraj da rol aldı. Netflix Hindistan’ın, Mrunal Thakur’un başrolünde yer aldığı prequel dizisi ‘Sivagami’nin bir spin-off’u da üzerinde çalışılanlar arasındaydı ancak daha sonra rafa kaldırıldı.

toplam:10